Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup Gerçeği – chigoft

Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup Gerçeği

 Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup Gerçeği
Okunuyor Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup Gerçeği

Siyah Beyazlı ekibin uzun yıllardır formasını giyen milli isim hakkında gerçekler ortaya çıktı.

Karşılaşmayı değerlendiren teknik adam şu ifadelere yer verdi;

“Özkaynaktan gelecek isimlerden birisi Demir Ege Tıknaz”

Lig konusunda herhangi bir hedef belirlemediklerini ve hedeflerinin her zaman bir sonraki maç olduğunu söyleyen Karaveli, “Oyuncularımızı en sondaki hedefe göre değil de bir sonraki hedeflerle oyun içinde tutmak istiyoruz. Beşiktaş için her sezon şampiyonluk doğal hedeftir. Ama bu puan farkından dolayı, oynanacak olan maçlara konsantre etmek istiyoruz. Kazandıkça hedef de kendiliğinden önümüze çıkacaktır. Kupa hedefimiz de var. Orada da kazandıkça, tur atladıkça hedef ortaya çıkacaktır” dedi.

Özkaynaktan gelen isimler hakkında da konuşan Karaveli, “Emirhan İlkhan ile ilgili ‘Hem kupada hem de Rize’de iyi bir oyun oynadı. Biz de onun iyi oynamadığı günlerde ona sahip çıkmaya talibiz’ demiştim. Bugün iyi bir oyun oynamadı. Kendisiyle henüz konuşmadım ama bütün genç oyunculara nasıl oynadıklarını sorarım. Bugünkü oyundan sonra da kendisine inancım artarak devam edecek. Serdar Saatçı da kadromuzdaki önemli stoperlerden birisi. Bu konularda kendisiyle konuşuyoruz. Oynamayacak diye bir şey yok. 3’lü savunma oynadığımızda Welinton-Necip-Serdar olarak üçleyecektik. Ersin ve Rıdvan fazlasıyla şans buluyor. Ersin kalemizde güven veriyor. Beklenti daha fazla, birçok oyuncunun sahaya girmesi yönünde. Ama hiçbir oyuncuyu genç olduğu için oynatmıyorum. Bu seviyede oldukları için oynatıyorum. Emirhan genç olduğu için sahaya girmedi. Yaptıklarıyla bunu hak ettiği için sahada. Demir Ege Tıknaz da sahada olmayı hak ettiği zaman, bu sahada olmasını çok istiyorum. En net gördüğüm oyuncu şu anda bu. Başka oyuncular da var arkada. Bu isimler 2004 doğumlu. 2005 ve 2006 doğumlu arkadan gelen birçok yetenekli isim de var. Gençlere güvenimiz sürecek” açıklamasını yaptı.

“Oyuncuların iştahından memnunum ve oyunu geliştireceğiz”

Transfer yapılıp yapılmayacağıyla ilgili soruya “Transferle ilgili durum benim cevap verebileceğim bir durum değil. Yönetimimiz ve sportif direktörümüz bu konuda daha net konuşur” diyen Karaveli, takımda özkaynaktan gelen isimlerin dışında başka genç oyuncuların olduğunu da belirterek, “Can Bozdoğan, Güven ve Hasic de genç oyuncu. Can ile beraber çalışmaya başladığımızda çok doğru işler yaptı. Yüksek potansiyelli bir oyuncu. Birkaç maç düşüş oldu ve yerine sahaya sürdüğümüz isimler iyi işler yaptı. Ama asla vazgeçtiğimiz bir isim değil. En son bir hastalık geçirdi ve kendisinde biraz semptom da oldu. Birçok oyuncuda semptom olmadı. Bu durum da dönüşünü biraz zorladı. İlerleyen zamanlarda mutlaka sahanın içinde olacaktır. Güven bugün sahadaydı. Rize’de yaptıklarıyla bugün sahada olmayı hak etmişti. Ama sol kenardaki pozisyon biraz zorlandığı bir pozisyon. Yapabileceğine inandırıyoruz kendisini. Hasic’in tam anlamıyla sahaya dönüşü için biraz zamana ihtiyacı var” dedi.

Türkiye Kupası’ndaki Göztepe eşleşmesi hakkında da konuşan Karaveli, “Göztepe’yle iç sahada oynadığımız maçın ardından oyunu kazanamadık demiştim. Çok iyi bir oyun oynuyorlar. Antrenörün oynattığı oyun, kafamda canlandırdığım oyunlardan birisidir. Oyuncuların iştahından memnunum ama fiziksel parametreler değişince buna yakın Beşiktaş oyunları göreceksiniz. Göztepe oyuncu takviyeleri de yapıyor. Bugünden farklı bir Beşiktaş olarak sahada olacağız. Eleyen taraf da Beşiktaş olsun” diyerek devam etti.

“Oğuzhan ilk 11’de oynayacak durumdaydı ancak hastalık kendisini geriye itti”

Oğuzhan Özyakup’un çok önemli bir isim olduğunu söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli, “Oğuzhan, Beşiktaş’ın şampiyonluklarında katkısı olan çok özel bir oyuncu. Bunu sürekli kendisine anlatıp sahada da ona özgürlük vererek ne hissettiğimi gösteriyorum. Kademe kademe süresini uzatarak ilk 11 oyuncusu olacak kıvama gelmişti. Ancak hastalık durumu nedeniyle biraz gecikti. Oğuzhan sahada olacaktır ve olmalıdır. Oğuzhan bizim oyun organizasyonumuzda bize çok faydalı olacak bir isim. Oğuzhan gibi Gökhan Töre’ye de süre veriyoruz. Hem Rize’de hem de bugün Gökhan Töre hücum gücümüzü artırdı” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın