Olivier Thill Beşiktaş’ta – chigoft

Olivier Thill Beşiktaş’ta

 Olivier Thill Beşiktaş’ta
Okunuyor Olivier Thill Beşiktaş’ta

Siyah Beyazlı ekibin başkanı Ahmet Nur Çebi, gelecek sezon için transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

Gedson Fernandes gibi 6/8 numarayı beraber oynayacak ancak 8/10 özelliklerini üstünde barındıracak bir 10 numara arayışında olan yönetimin gündeminde birkaç isim var.

Hakan Çalhanoğlu gibi hem 10 numara hem de 8 numara arayan siyah-beyazlıların gündemine gelen sürpriz isim Olivier Thill oldu.

Hali hazırda Ukrayna’nın Vorskla takımında forma giyen Lüksemburglu oyuncunun uygun maliyeti Beşiktaş’ın dikkatini çekti. Bu sezon 16 maçta 8 gol ve 7 asist yapan Thill’in en önemli özelliği Beşiktaş’ın tam da aradığı 8/10 numarayı birlikte oynayabilmesi. Ayrıca Sosa’nın da Ukrayna Ligi’nden geldiği akıllara geldiğinde Thill ciddi bir alternatif olarak düşünülüyor.

Mevcut piyasa değeri 1.8 milyon euro olan Lüksemburg doğumlu oyuncunun maliyetinin çok yüksek olmaması siyah-beyazlıların bu transferde iştahını kabartıyor

Asıl mevkii merkez orta saha olan 25 yaşındaki Olivier Thill, 2023 Aralık ayına kadar sözleşmesi olan kulübü Vorskla Poltava’da toplam 32 maçta görev yaptı. Bu periyotta rakip fileleri 12 kez havalandıran Lüksemburglu oyuncu, 9 da asist yaparken; toplamda 21 gole direkt olarak katkı sağladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın