Yılları durdurmak elinizde!

  • 14 Ekim 2018
  • 1.296 kez görüntülendi.
Yılları durdurmak elinizde!

Zaman hızla akıp geçiyor. Cildimiz de tıpkı duygu ve düşüncelerimiz gibi yılların etkisinde kalıyor hatta oldukça etkileniyor.

Akşam Life’dan Pervin Dinçer’in yazısı…

Dolgu yöntemiyle yaşlanmaya son

Yıllar içerisinde cildimiz dış etkenlerin de sayesinde elastik yapısını kaybediyor ve sarkmaya başlıyor. Biz kadınların ve erkeklerin aradıkları bakım ürünleri ve yaptırdığı bakımların başında sarkma tedavileri geliyor. Uzun yıllar ülkemizde de hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bir yöntem var: Dolgular…

Bakalım nedir bu dolgu maddeleri, ayrıntıları, neden ve nasıl yapılır sorularını yanıtlayalım. Dolgu maddeleri; yaşlanma ve yer çekimi etkisiyle oluşan kırışıklıkların tedavisinde, ciltteki elastikiyet kayıpları sonucu oluşmuş alanların doldurulmasında ve dudak kalınlaştırmak amacıyla kullanılıyor. Dolguların akışkan özelliğe sahip olması enjektör yardımıyla uygulanmasını sağlıyor. Ayrıca  dolgular hacim problemi olduğu düşünülen bir bölgeye hacim vermek amacıyla uygulanabilir.

Dolgularla dudak kalınlaştırma, kırışıklıkların belirginliğinin azaltılması, alın ve ağız çevresi çizgilerinin azaltılması, burunda bazı yükseklik problemlerin düzeltilmesi, yanakların belirginleştirilmesi, çenenin öne veya yanlara genişletilmesi, göğüslerin büyütülmesi, erkeklerde kaslı pektoral bölge oluşturulması, poponun şekillendirilmesi, baldırların kalınlaştırılması, ayak bileklerinin kalınlaştırılması, liposuction veya burun estetiği sonrası oluşmuş çökmelerin, düzensizliklerin giderilmesi yapılıyor.

Öte yandan dolguların içerisinde hyaluronik asit bulunuyor. Hyaluronik asit normalde ciltte bulunan bir madde. Hyaluronik asit içerikli dolgular alerji problemi yaratmayan ürünlerdir. Enjekte edildiği bölgeye göre kalıcılık süresi değişiyor. Küçük bir anekdot vermem gerekirse dudak dolgusunun en kısa süre kalıcılık veren bölge olduğunu söyleyebiliriz.

Güzelliğize…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ